Endüstriyel Ürünler

Öztiryakiler, endüstriyel mutfak ekipmanları sektöründe, Türkiye’nin ilk imalatçı firmalarından biri olarak 1958 yılında kurulmuştur. Kuruluşunun ilk dönemlerinde 50 m²’lik bir atölyede imalat yapan Öztiryakiler, bugün 140.000 m² kapalı üretim alanında, 1300 çalışanı ile hizmet vermektedir.

Türkiye’de 4 Bölge Müdürlüğü,72 bayii,110 yetkili servisi ile yaygın bir pazarlama ve satış sonrası hizmet  servis ağına sahip Öztiryakiler, endüstriyel mutfak sektöründe iç piyasada lider durumundadır. Yurt dışı pazarda ise, 5 kıtada 100'ü aşkın ülkede dağıtım kanalları ve yetkili servisleri ile hizmet vermekte olup ürün çeşitliliği ve ciro büyüklüğü itibariyle sektöründe dünyada ilk 15 firma arasındadır.

Konaklama sektörünün büyümesi, hayat tarzı değişiklikleri, kadının çalışma hayatına daha fazla katılır hale gelmesi ile dışarda yemek yeme alışkanlıklarının artması ve bütün bunları destekleyen teknolojik gelişmeler endüstriyel mutfak sektörünün yurt içinde ve dışında büyümesinin önün açan önemli dinamikleri olmuştur.

Öztiryakiler’in içerde ve dışarda uzun bir süredir gösterdiği yüksek performans sürekli olarak küresel piyasalarda dikkat çekmiş ve büyük yatırımcı kuruluşların ilgisini çekmiştir. Nitekim, 2019 yılında Japon menşeili Hoshizaki Corporation’un Avrupa yatırım kolu olan Hoshizaki Europe Holding B.V. ile hisse satışı ve şirkette yapılan sermaye artırımı ile ortaklık tesisi gerçekleşmiştir. Küresel piyasalarda yüksek rekabet gücü elde etmeye yönelik bu ortaklık ile sektöründe dünya devi Hoshizaki’nin teknolojik bilgi, deneyim ve finansal gücü ile Öztiryakiler’in esnek ve yüksek dinamik üretim gücü bir araya gelmiştir. Tamamen stratejik amaçlarla gerçekleştirilen bu birliktelik neticesinde Öztiryakiler içerde ve dışarda yüksek bir potansiyel güce kavuşmuş bulunmaktadır.

Öztiryakiler, üretim teknolojileri ve makine parkı ile sektörde dünyada bilinen en ileri uygulamalara ve üretim teknolojilerine sahiptir. Ar-Ge, Ür-Ge, mühendislik birimleri, güçlü laboratuvarı ile ürün-süreç geliştirme çalışmalarına ilişkin proje tasarımı ve uygulamaları, teknik üniversiteler ve Tübitak destekli yürütülmektedir. Özgün tasarım, yenilik niteliği taşıyan ürün ile ürün özellikleri konusunda endüstriyel tasarım tescil, faydalı model ve patent çalışmalarında Türk Patent Enstitüsü’nden, sektörde en çok belgeli firmalardan biri olarak ödülü bulunmaktadır. Öztiryakiler, hotel, restaurant, cafe (HoReCa) başta olmak üzere, pastane grupları, askeri mutfaklar, mobil arazi mutfakları ve ekipmanları, hastane ekipmanları, okul ve fabrika mutfakları gibi endüstriyel mutfak sektörü alanında; saklama, hazırlık, pişirme, taşıma ve servis ekipmanları ürün gruplarında, sunduğu yüksek ürün çeşitliliği ile mutfakların projelendirilmesi, kurulması, eğitimlerinin verilerek işletmeye açılmasına kadar tüm süreçlerin planlamasını, üretimini ve servis desteğini sağlar.

Öztiryakiler tarafından üretimi yapılan, başta cihazlar olmak üzere ürünler, firma bünyesinde ve dış kaynaklı laboratuvarlarda uluslararası sertifikasyon merkezleri tarafından testleri yapılarak belgelendirilmiştir. Avrupa bölge pazarı için CE, Suudi Arabistan için SASO ve QMark, Amerika için ETL ve NSF, Rusya için EAC (Gümrük Birliği Sertifikası) başta olmak üzere, ürünlerin uluslararası pazara satışı konusunda diğer ulusal ve ihracat pazarında geçerli olacak 2000’i aşkın ürün ve ürün grubu için sertifika sahibidir.

1998’de ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi; sonrasında ISO 14000 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 22163 Uluslararası Demiryolu Endüstri Standardı Yönetim Sistemini belgelendiren Öztiryakiler, uluslararası pazara kendi özgün markası ile ürün satan firmalardan “10 yılda 10 dünya markası yaratma” projesi kapsamında kurumsal yönetim esasları dahilinde, marka performansı sağlayabilecek firmalara dış ticaret müsteşarlığı tarafından TURQUALTY sertifikası ve üçüncü 5 yıllık dönem onayı verilen ilk 34 firmadan biridir.

Savunma Ekipmanları

Endüstriyel mutfak ürünleri konusunda uzun yıllardır Türk Silahlı Kuvvetlerinin de ana tedarikçilerinden olan ÖZTİRYAKİLER 2005 yılından beri Sahrada Yaşam Üniteleri alanında da üretim ve OZTİ markasıyla ihracat yapmaktadır.

Sahrada Yaşam Üniteleri ile ilgili bölümler OCAK 2020’den itibaren Öztiryakiler Madeni Eşya’dan ayrı olarak ÖZTİRYAKİLER Savunma Ekipmanları Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak yeniden yapılandırılmıştır.

Öztiryakiler Sahrada Yaşam Üniteleri süratle yer değiştirme ihtiyacını karşılamak maksadıyla hem treyler hem de konteyner tip şeklinde dizayn edilmiştir. Başlıca ürünler; Sahra Mutfağı, Konteyner Mutfak, Bulaşıkhane, Fırın, Soğuk Erzak Odası, Duş ve Tuvalet, Çamaşırhane, Su Arıtma ve Depolama Sistemi, Sahra Hastanesi, Morg olmak üzere 20 çeşitten fazla olup askerin sahradaki bütün ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca Harekat Merkezleri, Toplantı ve Brifing odaları, Muhabere Merkezleri, Bakım Yeri, Mobil Depo gibi maksatlarla kullanılabilecek ISO Standartlarına uygun çelik, üç açılır ve soft wall (Branda duvarlı) konteynerler üretilmektedir.

Bazı referanslarımız: ABD, Birleşmiş Milletler, İtalya, Rusya Federasyonu, Paraguay, BAE, Irak, Katar, Suudi Arabistan, Azerbaycan, Gürcistan, Malezya, Moritanya, Zimbabwe, Tayland, Türkmenistan, Fas, Ruanda.

Bu gün dünya üzerinde 1000’den fazla ürünümüz değişik ordular tarafından kullanılmaktadır.
Çevre Politikası

Çevre Politikası

İş Güvenliği Politikası

İş Güvenliği Politikası

Kurumsal Felsefe

Kurumsal Felsefe

Gıda Güvenliği Politikası

Gıda Güvenliği Politikası

Kalite Politikamız

Kalite Politikamız